Comment

Pealinn 24.07.2022

Kõige suurem risk on mitte millegi tegemine.

Pealinn uuris noortelt ettevõtjatelt Kaspar Arenilt ja Laura Kassinilt, miks ja kuidas nad pealinnas ettevõtlusega alustasid ja kui keeruline on noore inimese jaoks ettevõtjaks olemine. Millised on olnud suurimad kukkumised, mida on nad nendest õppinud ja kas täna tagasi vaadates võtaksid nad ettevõtjaks hakkamise teekonna uuesti ette? 

Noored ettevõtjad aastal 2022 - kuidas läheb, millised on riskid, kuhu te olete jõudnud?

Vastab Laura Kassin – Personalileidja OÜ juht

Võtame üks küsimus korraga, et millised on riskid? Eks nad on ikka samad nagu alati, aga minu meelest kõige suurem risk on mitte millegi tegemine. Täna eriti, kuna majandusolukord on ka selline natukene kahtlasem kui varem ja on rohkem erinevaid ohte, näiteks inflatsioonioht, siis kindlasti tasub võtta kontroll oma rahaasjade üle enda kätte.

Kuidas see käib, kuidas võtta kontroll enda kätte?

No selleks kõige parem viis on ikka kõigepealt saada teada oma hetkeseisust, ehk siis vaadata nendele koledatele finantskollidele ausalt otsa. Vaadata, kust tuleb raha, kuhu läheb raha ning siis olenevalt oma soovidest, näiteks leida omale parem töökoht, leida omale lisaväljakutseid või siis alustada ettevõtlusega.

Mis on see ettevõtluse liik, millega teie spetsiifiliselt tegelete?

Mina viin kokku kasvavad väikeettevõtted ja inimesed, kes soovivad oma ellu paremat töökohta, ehk siis olen personalileidja ja viinud siis kokku need kaks osapoolt, et üks pluss kaks võrdub kolm. Minu töö on teha nii, et mõlemad osapooled saaksid sellest töösuhtest maksimumi. Et väikeettevõtjad saaksid just täpselt selle talendi keda neil on vaja, et kasvada ja jõuda rohkemate inimesteni ning et siis inimesed saaksid oma töökohta tõeliselt armastada ja seda nautida, seal areneda.

Kas see on muutumas või on juba muutunud, keda ettevõtted vajavad?

Eks nad muutuvad tegelikult kogu aeg. 5-10 aastat tagasi, siis kui ma oma värbamiskarjääri alustasin, siis oli pigem olukord selline, et tööotsijad koputasid ettevõtjatele ukse peale, et palun võtke meid tööle, aga nüüd on olukord pigem vastupidi. Kui on hea spetsialist, siis tal on tegelikult ukse taga mitu pakkujat, kes tahavad teda endale värvata. Eks see kõigub edasi tagasi kogu aeg. Aga head inimesed leiavad omale töökoha alati, selles ma ei kahtle.

Loe pikemalt siit!

Artiklis ja videos rääkis kaasa Kaspar Aren Sharplife Agency'st.

Add a comment

Email again: