Kommenteeri

5 lihtsat nippi, kuidas tööintervjuul silma paista

Kas oled kunagi mõelnud, kuidas eristuda massist ja jätta tööintervjuul tõeliselt enesekindel mulje?

On olemas mitmeid lihtsaid, kuid efektiivseid viise, kuidas just sina võid silma paista ning oma võimalusi töö saamisel oluliselt suurendada. Siin on viis nippi, mida saad kasutada, et muuta oma järgmine tööintervjuu edukaks ja meeldejäävaks.
1. Põhjalik ettevalmistus.
Enne intervjuule minekut on oluline põhjalikult ette valmistuda. Uuri ettevõtte kohta võimalikult palju informatsiooni, sh nende missioon, visioon, peamised saavutused ja väljakutsed. Kasulik on teada saada intervjuu formaat, kes on sinu vestluspartnerid ning millised võivad olla nende ootused uuele töötajale.

2. Mõtle läbi küsimused. 
Tee endale enne intervjuud selgeks, milliseid küsimusi tahaksid ettevõtte ja rolli kohta esitada. Intervjuu pole ainult võimalus tööandjal sinult küsimusi küsida, vaid ka sul endal uurida, kas see töökoht ja ettevõte sobivad sulle. Esita avatud ja intelligentseid küsimusi, mis näitavad, et oled huvitatud ja hästi ette valmistunud.

3. Too välja konkreetsed saavutused.
Ära piirdu ainult oma kogemuse ja oskuste loetlemisega, vaid räägi konkreetsetest saavutustest, mis oled varasemates töökohtades või projektides saavutanud. Räägi lühike lugu (olukord enne, sinu tegevus, tulemus), et tuua esile, kuidas sa konkreetsetes olukordades väljakutsetele reageerisid ja milliseid tulemusi suutsid saavutada.

4. Näita oma isiksust.
Tööandjad otsivad lisaks oskustele ja kogemustele ka sobivat isiksust. Ole avatud, sõbralik ja enesekindel ning näita, et sul on hea meeskonnatöö oskus, suhtlemisoskus ja positiivne suhtumine. Ära karda jagada lugusid või näiteid oma elust väljaspool tööd, mis võiksid samuti anda aimu sinu isiksusest ja väärtustest.

5. Jäta hea mulje.
Intervjuu lõpus ära unusta tänada intervjueerijat võimaluse eest. Väljenda oma huvi ja entusiasmi antud rolli ja ettevõtte vastu. Küsi järgmiseid samme, näiteks millal võid oodata tagasisidet või millised on edasised sammud protsessis. Ära unusta ka järgmise paari päeva jooksul saata e-kirja, kus väljendad veelkord oma huvi ja tänulikkust.


Neid viit lihtsat nippi järgides saad suurendada oma võimalusi silma paista ja saavutada edu järgmisel tööintervjuul. Oluline on olla enesekindel, hästi ette valmistunud ning näidata oma parimaid külgi nii oskuste kui ka isiksuse poolest. Õnn kaasa!

P.S. Kui soovid kindlustada oma unistuste töö saamise ning ennetada kõiki peamisi kandideerimise vigu, piilu siia:

bit.ly/3viga


Lisa kommentaar

Email again: