Kommenteeri

Kuidas kirjutada head motivatsioonikirja?

Motivatsioonikirjal on oluline osa tööle kandideerimisel. See on võimalus anda potentsiaalsele tööandjale aimu sinu isiksusest, oskustest ja motivatsioonist. Selles blogipostituses jagame sulle olulisi näpunäiteid, kuidas kirjutada suurepärast motivatsioonikirja, mis aitab sind eristada teistest kandidaatidest.


Ettevalmistus ja uurimistöö

Mõista oma eesmärki: mõtle hoolikalt läbi, miks sa motivatsioonikirja loomas oled. Selgita enda jaoks välja, millised on sinu eesmärgid ja miks see konkreetne karjäärivõimalus sind huvitab.

Uuri vastuvõtu nõudeid: vaata üle kõik kandideerimise kriteeriumid. See aitab sul kindlaks teha, milliseid oskusi ja omadusi kirjas rohkem rõhutada.

Tee uurimistööd ettevõtte kohta: näita, et oled huvitatud nende tegevusest ja kultuurist. Leia viise, kuidas sinu panus võiks neid edasi aidata.

Struktuur ja formaat

Sissejuhatus: tutvusta ennast lühidalt ja selgita, miks sa kirjutad. Maini konkreetselt, milline ametikoht või võimalus sind huvitab, kasutades samu sõnu, mis on töökuulutuses.

Miks sina? Selgita, miks sa oled sobiv kandidaat. Too esile oma hariduslik taust, kogemused, isikuomadused ja oskused, mis haakuvad selle töökohaga.


Miks nemad? Kirjelda, miks oled huvitatud just sellest ettevõttest. Näita, et oled teinud taustauuringut ja saad kaasa aidata nende eesmärkidele.

Sinu motivatsioon: räägi sellest, mis sind antud pakkumise juures motiveerib ja miks see karjäärivõimalus sulle oluline on. Kasuta isiklikke lugusid ja näiteid, et seda illustreerida.

Keel ja stiil

Kirjuta lihtsalt ja selgelt. Väldi liiga tehnilist keelt, kuid jää alati professionaalseks.
Jälgi õigekirja ja grammatikat. Loe kiri pärast valmis tegemist vähemalt üks kord üle ning võimalusel saada see ka mõnele hea keeletajuga sõbrale.
Ole tähelepanelik kirja pikkuse suhtes. Motivatsioonikirja pikkus võiks olla üks A4 lehekülg.
Muganda enda stiili vastavalt ettevõtte avalikule kommunikatsioonile. Näiteks kui ettevõtte enda suhtlus on pigem familiaarne, võid ka ise kirjutada sõbralikumalt. Kui ettevõte kasutab väga ametlikku keelt, tee seda sinagi.
Kasuta võimalusel sõna “meie” ja “meeskond”; räägi kindlas kõneviisis (mitte tingivas) ning kasuta numbreid ja fakte. Näiteks: “Näen selgelt, kuidas ma Ettevõte OÜ meeskonnas enda otsemüügi ja telefoniteeninduse oskusi saan rakendada. Eelmise Tööandja juures kasvatasin müüki 6 kuuga 30%. Olen kindel, et ka uues meeskonnas suudame me koostöös saavutada vähemalt sama suure käibekasvu!”

Kirja lõpetamine

Lõpeta kiri positiivselt ja tänulikult. Avalda valmisolekut lisaküsimustele vastamiseks või intervjuule tulemiseks ning väljenda uuesti oma huvi töövõimaluse vastu.

Kui võimalik - oled enda eelmiste tööandjatega juba läbi rääkinud ja nõusoleku saanud - lisa kirjale kohe ka soovitajate kontaktid koos vastava märkega. Varuvariandina maini ära, et soovitajate kontakte jagad rõõmuga kohe, kui selleks soovi avaldatakse.

Mõned nõuanded

Isikupärastamine: kirjuta alati iga motivatsioonikiri isikupäraselt vastavalt konkreetsele ettevõttele ja pakkumisele. Üldised ja pealiskaudsed kirjad ei tee sulle kasu.

Kontrolli ja paranda: ära unusta kirja tähelepanelikult läbi lugeda ja vajadusel parandada. Trüki-, fakti- või kirjavigadega tekst jätab sinust kehva mulje.

Proovi ette näha küsimusi: mõtle, milliseid küsimusi võidakse sulle kirja põhjal esitada ning ole valmis neile vastama või vasta juba ennetavalt teksti sees.
Head motivatsioonikirjad on sellised, mis näitavad sinu isikupära, motivatsiooni ja sobivust antud tööpakkumisega. Ära kiirusta, vaid võta aega ettevalmistuseks ja kirjutamiseks ning palu ka teistel inimestel seda lugeda ja tagasisidet anda.

Edu motivatsioonikirja kirjutamisel!

Kui jääd kirjutamisel täiesti ummikusse ja soovid abi, võid alati kasutada võimalust tulla veebikonsultatsioonile.

Motivatsioonikirja loomiseks piisab enamus juhtudel 1 h pikkusest veebikõnest, mille sooduspakkumine selle artikli lugejale on 40€!
Aja broneerimiseks kirjuta info@personalileidja.ee ning maini pealkirjas ära “Motivatsioonikiri 40€/h”.

Vajadusel aitame omalt poolt ka valmis kirja üle toimetada.

Lisa kommentaar

Email again: