Kommenteeri

Kuidas aru saada, kas ettevõtlus on sinu jaoks?

Eestis on ettevõtlusega alustamine tehtud väga lihtsaks, kuid kindlasti ei ole see igaühe
jaoks. Ka hea töökoht võib olla suurepärane kasvulava, mis võib aidata areneda, õppida ja oma andeid lihvida. Ettevõtlusega alustamine ei ole alati „tõotatud maa“. Siit leiad
mõtteid, mida kaaluda, kui soovid alustada oma äriga.

Ettevõtlusel on mitmeid plusse, aga ka miinuseid

Näiteks peab arvestama, et nii vabadust kui ka vastutust ja riski on palju rohkem. Tihti on
tööpäevad pikad ning tegutsema peab mitmes rollis korraga. Kui soovid tagada head era-
ja tööelu tasakaalu ning võtta väiksemaid riske, võib stabiilne palgatöö olla parem valik.

Koostöö on oluline ja sõna levib kiiresti

Ettevõtjana on väga olulised koostöö ja kontaktid. Tähtis on kohelda iga inimest austusega, sest kunagi ei tea, millal kellegi teadmisi, oskusi või kontakte vaja võib minna. Hea suhtlusvõrgustik võib hoida kokku aega ja raha ning tuua uusi kliente ja võimalusi.
Tihti alahinnatakse ka seda, kuidas me saaks ise teisi aidata. Meil kõigil on unikaalsed anded ja kui neid rakendada, kõik võidavad. Kõik, mida sa teed, eriti ettevõtjana, peab looma väärtust, sest sõna levib kaugele ja kiiresti. Teiste aitamine on suurepärane viis silma paista ja enda head mainet tugevdada.

Ettevõtlusega saab alustada ka väikeste sammudega

Ettevõtluse puhul ei pea ilmtingimata hüppama pea ees külma vette. Alustada võib ka
väikeste sammudega enda põhitöö kõrvalt, et koguda omas tempos teadmisi, kogemusi ja kontakte. See nõuab muidugi omajagu pingutust, aga kui eesmärk on selge, on absoluutselt kõik võimalik.
Vaikselt tegutsemine aitab ka hirmude vastu – nii saad ettevõtlust sammu kaupa proovida ja katsetada. Võib-olla avastad poolel teel, et sinu esialgne eriala sulle ei sobigi. Tegutsedes lood endale igal juhul uusi võimalusi ja tutvusi.

Sa ei jõua kõiki töid ise ära teha, aga värba nutikalt

Iga väikeettevõtja teab, et alustades tuleb täita 50 erinevat rolli, alustades koristajast ja
klienditeenindajast, lõpetades müügijuhi ja strateegiga. Varem või hiljem põletab see juhi
läbi. Seega tasub mõelda meeskonna kasvatamisele pigem varem kui hiljem.
Kuna kvaliteetne värbamine nõuab aega, kogemusi ja oskusi, ei ole mõistlik juhil võtta seda veel üheks oma sajast kohustusest. Samas on oluline anda oma sisend uue töötaja valimisel, et ta vastaks juhi visioonile oma võidutiimist. Kuldne kesktee sellisel juhul on värbamisteenus, mis teeb juhi eest ära kogu raske töö, kuid lõppvooru intervjuud ja otsused langetab juht tippkandidaatide seast ise.

Raamatusoovitused ettevõtjale:

  • Marie Forleo "Kõik on väljamõeldav";
New Jersey osariigis sündinud ja üles kasvanud Marie Forleo, kes alustas vaid kire, sülearvuti ja unistusega, on tänaseks loonud sotsiaalselt teadliku digitaalse impeeriumi, inspireerides miljoneid inimesi üle maailma. See raamat annab inspiratsiooni ja aitab juurutada mõtteviisi, et kõik on tõepoolest väljamõeldav.
  • Michael E Gerber "Ettevõtlusmüüt";
„Ettevõtlusmüüt“ on valitud parimaks ettevõtlusraamatuks 500 tegevjuhi poolt ajakirjas Inc. Väikeettevõtete konsultant ja autor Michael E. Gerber juhib tähelepanu sellele, kuidas laialt levinud eeldused, ootused ja isegi tehniline ekspertiis võivad takistada eduka ettevõtte loomist, ning miks ei tohiks jääda oma ettevõttesse üksinda tööle.
  • Mark Horstman "Tõhus juht";
See ülipraktiline käsiraamat annab iga juhtimistasandi jaoks vajalikke näpunäiteid. Nipid on pärit autori enda 25-aastasest ärikoolitamise kogemusest. Kui sulle meeldivad
taskuhäälingud, otsi kindlasti üles Horstmani kaasloodud "Manger Tools Podcast"; ning kuula sealt veel detailsemaid episoode raamatus toodud teemadel.

Lisa kommentaar

Email again: